РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Tatyana Vasyutina, Lyudmila Teletskaya

Анотація


У статті розкрито особливості реалізації Концепції розвитку громадянської освіти в Україні у процесі фахової підготовки студентів спеціальності “Початкова освіта”, яка здійснюється за напрямами: розвиток у майбутніх учителів власної громадянської компетентності; підготовка студентів до формування громадянської компетентності в учнів. Проведено теоретичний аналіз джерел із проблеми дослідження, охарактеризовано науково-практичні вектори її втілення у педагогічному досвіді. Зазначено особливості здійснення формальної, неформальної та інформальної громадянської освіти на факультеті педагогіки і психології у НПУ імені М.П. Драгоманова. Описано особливості модернізації дисциплін “Основи природознавства та суспільствознавства”, “Методика навчання освітньої галузі “Громадянська та історична””, які безпосередньо реалізують складові  Концепції розвитку громадянської освіти в Україні.

Ключові слова: громадянська компетентність, підготовка майбутнього вчителя початкової школи.


Посилання


Державний стандарт початкової загальної освіти. URL: http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/ 17911/ (дата звернення: 27.02.2018).

Державний стандарт початкової освіти. URL: http://nus.org.ua/news/uryad-opublikuvav-novyj-derzhstandart-pochatkovoyi-osvity-dokument/ (дата звернення: 1.03.2018).

Застосування інтерактивних технологій у навчанні молодших школярів : Методичний посібник для вчителів початкової школи / О.І. Пометун, Л.В. Пироженко, О.А. Біда та ін. Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2011. 304 с.

Збірник програм навчальних дисциплін ОКР “Бакалавр” галузі знань 01 “Освіта” спеціальності 013 “Початкова освіта”. Галузі “Природознавство” та “Суспільствознавство” / укл. Т.М. Васютіна, Л.І. Телецька. Івано-Франківськ : НАІР, 2015. 70 с.

Концепція “Нова українська школа”. URL: http: //nus.org.ua (дата звернення: 1.07.2017).

Концепція розвитку громадянської освіти в Україні. URL: https://mon.gov.ua/.../2018/.../1-kontseptsiya-rozvitku-gromosviti-v-ukraini-1701201/ (дата звернення: 04.02.2019).

Про проект “Живемо в демократії”. URL: https://www.living-democracy.com.ua/ (дата звернення: 27.03.2018).

Я у світі. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 3 – 4 класи (оновлено). URL: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/pochatkova-shkola.htm/ (дата звернення: 1.09.2019).


Повний текст: PDF
18 :: 15

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Зазначення Авторства 3.0 Неадаптована