Термомеханічні та діелектричні властивості мезокомпозитів на основі поліепоксиду, оксидів металів та поліаніліну, сформованих у постійних фізичних полях

Y. V. Bardadym, V. O. Vilenskiy

Анотація


Уперше було проведено термомеханічні і діелектричні дослідження поліепоксидної матриці композитів, і мезокомпозитів наповнених оксидами металів CdО, PbО, Cr2О3, та їх сумішами в присутності поліаніліну. Зразки формували при нормальних умовах та при дії постійних фізичних полів. Накладання фізичних полів під час тверднення епоксидного полімеру стимулює зменшення енергії активації, але одночасно сприяє зростанню температури склування і підтверджує висновок про зміну конформаційного набору міжвузлових фрагментів у процесі формування хімічної сітки епоксидного полімеру під дією зовнішніх фізичних полів. Отримані результати підтверджують висновки про взаємодії наповнювачів між собою та епоксидною матрицею, від чого залежать термомеханічні властивості.
Залучення оксидів металів, як наповнювачів термореактопласту, властивості яких мають чітку відмінність у кислотно-основних властивостях, відкриває новий напрямок у проблемі створення нових полімерних нано- та мезокомпозитів.
Ключові слова: оксид металу, поліепоксид, фізичні поля, мезокомпозит.

Посилання


V. O. Vіlenskij, Ju. V. Bardadim, M. V. Jurzhenko, M. M. Zagornij, Polіmer zhurnal 34(4), 382 (2012).

G. O. Shonaike, Advanced Polymeric Materials. Structure, Property, Relationships (CRC Press LLC, 2003).

Encyclopedia of Smart Materials (New-York: John Wiley and Sons, 2002).

Ju. V. Bardadim, V. O. Vіlenskij, V. V. Bojko, Polіmer zhurnal 36(2), 146 (2014).

V. O. Vіlenskij, V. L. Demchenko, Polіmer zhurnal 33(4), 339 (2011).

V. O. Vіlenskij, V. L. Demchenko, Zhurnal fіzichnih doslіdzhen 14(1), 1401 (2010).

F. A. Cotton, G. Wilkinson, Advanced Inorganic Chemistry (Wiley Inters. Publ., 1980).

V. O. Vіlens'kij, Ju. V. Bardadim, V. V. Davidenko, M. M. Tkalіch, A. V. Ragulja, Nanostrukturnoe Materialovedenie 3-4, 34 (2013).


Повний текст: PDF
7 :: 16

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.