Психосоматичний інструментарій: метод трансособистісної терапії як спосіб корекції фізичного та психологічного здоров’я людини

Олексій Сабадуха

Анотація


У статті теоретично обґрунтовано механізм виникнення та перебігу психосоматичних порушень, а також запропоновано авторський підхід у психосоматичній роботі – метод трансособистісної терапії, що дозволяє одночасно коригувати як фізичний, так і психічний стан людини.Доведено, що свідоме переживання деструктивних думок, емоцій та почуттів обумовлює функціональні порушення внутрішніх органів, що, у свою чергу, детермінує спазми та застійні процеси в різних частинах тіла (представницькі зони Захар’їна–Хеда). Метод трансособистісної терапії охарактеризовано як синтез тілесних, психологічних та духовних практик, результатом яких є позбавлення людини від де-структивних установок, емоцій та почуттів, формування конструктивного ставлення до себе, інших людей і соціальних умов життя, а також корекція функціонального стану організму. Джерелами методу є логотерапія В. Франкла та психофізіологічні дослідження А. Корба. Психотерапевтичний ефект методу трансособистісної терапії забезпечується лікувальним масажем та трьома психологічними вправами: «Висловлювання почуття подяки», «Прийняття проблемної ситуації», «Самотрансценденція».Обґрунтовано, що активізація префронтальної кори та заспокоєння лімбічної системи – необхідна умова відновлення психологічного й фізичного здоров’я людини, на що й спрямований метод транс-особистісної терапії. У стані активності префронтальна кора (свідоме) здатна контролювати імпульси смугастого тіла (підсвідоме), що є умовою духовного розвитку людини до особистісного рівня.

Ключові слова


метод трансособистісної терапії, смугасте тіло, підсвідомість, залежна людина, префронтальна кора, свідоме, особистість

Посилання


Гречаний, О. Ф., Сабадуха, В. О. (2015). Філософія здібностей у контексті пріоритету духовного над матеріальним. Луганськ: Вид-во СНУ ім. Володимира Даля.

Корб, А. (2018). Восходящая спираль. Как нейрофизиология помогает справиться с негативом и депрессией шаг за шагом. Взято з http://loveread.ec/view_global.php?id=59347.

Менегетти, А. (2018). Психосоматика. Взято з http://loveread.ec/read_book.php?id=48906&p=7.

Огулов, А.Т. (2010). Азбука висцеральной терапии. М.: Предтеча.

Тарковский, А. (2018). Последнее интервью Андрея Тарковского «Красота – символ правды». Взято з http://tarkovskiy.su/texty/Tarkovskiy/interwiu.html.

Франкл, В. (2015). Воля к смыслу. М.: Альпина нон-фикшн.

Франкл, В. (1990). Человек в поисках смысла. М.: Прогресс.

Фрейд, З. (1990). Психология бессознательного. М.: Просвещение.


Повний текст: PDF
17 :: 9

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
Creative Commons License
Цей журнал ліцензований Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported .

ISSN 2309-785X (Print) e-ISSN 2413-7863 (Online)